top of page

Dziękujemy! Dzieki subskrypcji nie przegapisz żadnego artykułu.

RENTBASE w (Car) Sharingu? To możliwe!

Zaktualizowano: 6 mar 2023

To, że RENTBASE jest dobre dla rynku Rent a Car wie każdy, ale mało kto wie o tym, jakie są możliwości Rentbase w coraz bardziej zyskującym na popularności Car Sharingu.


Nawias w tytule nie jest przypadkiem, ale o tym później :)


Car Sharing ma to do siebie, że dostępny jest niemalże dla każdego. O ile firmy całkiem nieźle sobie radzą z procedurą KYC (ang. Know Your Consumer, czyli Poznaj Swojego Klienta) wykorzystując do tego biometrię, Open banking czy inne dostępne na rynku rozwiązania o tyle gorzej jest już z kulturą użytkowania nie swojego pojazdu. I możemy tutaj dyskutować o wartości wiedzy nt. tożsamości klienta nad jego faktycznym zachowaniem u innych dostawców podobnej na rynku usługi, ale jeśli dłużej się nad tym zastanowimy... to czy wiedza o kliencie, który oddaje samochód uszkodzony, zdewastowany lub brał udział w przestępstwie ma dla podmiotu wynajmującego znaczenie? W naszej ocenie zdecydowanie TAK. Mierzenie w tym momencie, która z informacji ma bardziej istotne znaczenie dla bezpieczeństwa biznesu to utopia. RENTBASE umożliwia konkurencyjnym dla siebie Car Sharing - om wymieniać informacje o tym jak klient zachowuje się podczas użytkowania pojazdu. Dzięki anonimizacji danych pod względem źródła ich pochodzenia firmy nie mają ryzyka w zakresie dzielenia się taką wiedzą.


A wracając do nawiasu…RENTBASE to nie tylko „CAR”, ale wszystko co da się wynająć. Na początek skoncentrowaliśmy się na mobilności, tj. samochodach, hulajnogach, rowerach. Wiemy jednak, że RENTBASE to miejsce kojarzenia klientów, którzy przecinają swoim codziennym poruszaniem się po rynku różne gałęzie tego co można wynająć, dla przykładu mowa tutaj o: mieszkaniach, sprzęcie budowlanym i innych. Do tych miejsc RENTBASE dotrze w perspektywie dalszego rozwoju dostarczając tym samym szersze spektrum realnej wartości przez kompleksowy raport o kliencie.

149 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Dowiedz się więcej

Przejdź na rentbase.pl i zobacz jak możemy pomóc w zabezpieczeniu

Twojej wypożyczalni

bottom of page