top of page

Dziękujemy! Dzieki subskrypcji nie przegapisz żadnego artykułu.

RODO

Swobodna wymiana danych vs regulacje. Czy te dane można wymieniać, czy jednak nie?


Dziś o bezpieczeństwie wymiany informacji vs stereotypy dotyczące przetwarzania danych osobowych. W codzienności RENTBASE wiele jest pytań w stylu: „Jak wy te dane wymieniacie?”, „Czy to na pewno zgodne z prawem? Dlatego chcemy przytoczyć kilka faktów dotyczących funkcjonowania wymiany danych osobowych w RENTBASE i wytłumaczyć, dlaczego nasza platforma jest bezpieczna zarówno dla klienta jak i podmiotu, którego dane są przetwarzane.


Każdy klient podlegający weryfikacji w ramach infrastruktury RENTBASE składa oświadczenie woli, które w świetle obowiązujących przepisów prawnych (szczególnie RODO, tj. Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych) umożliwia wymianę danych. Wspomniane oświadczenie woli, potocznie nazywane „zgodą” w każdej chwili można odwołać – jest to prawo, z którego użytkownik może skorzystać w każdym momencie. Efektem przekazania danych do RENTBASE jest zabezpieczenie biznesu wypożyczalni samochodowej oraz usprawnienie procesów obsługowych na linii klient - firma Rent a Car.


W tym momencie warto przypomnieć jedną ciekawą korespondencję z naszym (wtedy) potencjalnym klientem:


Klient: Jesteście Państwo pewni, że możecie takie dane wymieniać?

RENTBASE: Tak, jesteśmy


I wtedy i dziś pewność mamy tę samą!


Skąd ta pewność? otóż nad bezpieczeństwem prawnym RENTBASE czuwa jedna z najlepszych kancelarii prawnych specjalizujących się w ochronie danych osobowych i prawie nowych technologii. Wobec powyższego realizujemy swobodną wymianę informacji opartą na aktualnych regulacjach prawnych w trosce o bezpieczeństwo zarówno naszych klientów jak i klientów

naszych klientów.


98 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Dowiedz się więcej

Przejdź na rentbase.pl i zobacz jak możemy pomóc w zabezpieczeniu

Twojej wypożyczalni

bottom of page