top of page

Dziękujemy! Dzieki subskrypcji nie przegapisz żadnego artykułu.

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci...Czy na pewno?

Wiele razy słyszeliśmy od klientów, zwłaszcza tych mniejszych Rent a Car (pod względem ilości posiadanej floty samochodowej), że przy małej skali wynajmów nie potrzebują systemu operacyjnego do zarządzania, bo arkusz kalkulacyjny wystarczy w pełni.

I o ile tak czysto po ludzku jest to zrozumiałe, to z perspektywy prowadzonego biznesu RAC, zwłaszcza w dobie gwałtownie rosnącego poziomu wyłudzeń w obszarze Rent a Car jest z pewnością niebezpieczne i lekkomyślne.

Dotychczasowa inwestygacja rynku przez przedstawicieli RENTBASE mówi jedno: na najpoważniejsze naruszenia narażone są właśnie mniejsze firmy-można w nich mnożyć sytuacje takie jak: przywłaszczenia pojazdów, dewastacje, wypożyczenia na podrobione dokumenty i wiele wiele innych. Nierzadko mniejsze firmy nie inwestują w telematykę, czy choćby najprostsze systemy monitorujące ruch pojazdu. Prawdą jest, że GPS-y to nie jest lekarstwo na całe zło tej branży, ponieważ systemy monitorowania pojazdów często są zagłuszane przez złodziei (najtańsza zagłuszarka znaleziona w sieci kosztuje około 60zł), ale zawsze jest to jakiś mały element zabezpieczenia, który w tym segmencie niestety rzadko jest stosowany. Co do firm zarządzających flotą samochodową - w Polsce, według naszych danych CRM-owych liczba tych podmiotów stale rośnie i skokowo zbliża się do tysiąca. Dlatego też twierdzimy, że zarządzanie firmą z poziomu arkusza kalkulacyjnego to dobrowolne wystawianie się na oszustów. Duże wypożyczalnie weryfikują klientów w wielu źródłach i wykorzystują dostępne rozwiązania minimalizując tym samym potencjalne ryzyko strat. W przypadku firm mniejszych każdy koszt (tu: weryfikacji) wpływa wprost na marżę klienta, co przy obecnej konkurencji ma spory wpływ na konwersję klienta. RENTBASE sprawdzi się w tych firmach tym bardziej, ponieważ platformę można wykorzystać jako dostępny online panel do zarządzania aktywnymi najmami, co w efekcie zwiększy efektywność i jakość prowadzonego biznesu.

Prowadzisz niewielki Rent a Car i nadal nie wierzysz? Umów się na spotkanie online i poznaj możliwości - wystarczy, że wyślesz maila na adres: office@bigdatabox.pl, a my

skontaktujemy się z Tobą!

98 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Dowiedz się więcej

Przejdź na rentbase.pl i zobacz jak możemy pomóc w zabezpieczeniu

Twojej wypożyczalni

bottom of page