top of page

Dziękujemy! Dzieki subskrypcji nie przegapisz żadnego artykułu.

Czy RENTBASE otworzy puszkę Pandory w ocenie ryzyka sektora najmu?

Dziś opowiemy o metodach poruszania się w dużych miastach.

Niejednokrotnie między spotkaniach w zakorkowanej Warszawie (przykład z życia wzięty) zastanawialiśmy się nad tym:

  1. Czym dojechać, żeby zdążyć na spotkanie?

  2. Jak dostać się do hotelu i ominąć korki o godzinie 17.00 ?

  3. Jak dotrzeć z punktu A do punktu B w ciągu 20 minut, kiedy kolejna taksówka odmówiła przyjazdu?

Możliwości w przytoczonym mieście stołecznym jest wiele. Można wezwać taxi (te z apki lubią uprzykrzać życie odwołując kursy), wybrać car sharing (tu z dostępnością nie ma problemu), wynająć z hulajnogę (te są niemalże wszędzie), można też skorzystać z komunikacji miejskiej (te z kolei zwykle w godzinach szczytu są przeludnione).

Zdarzyło nam się wybrać model łączony taxi + tramwaj + hulajnoga, co skutecznie pozwoliło dostać się ze śródmieścia na Wilanów w 20 minut w stojącej stolicy. To nie wyczyn, ale umiejętność modelowania procesów i w życiu i biznesie.


W RENTBASE przemyśleliśmy horyzonty rozwoju i zmianę potencjalnych czynników wpływających na ryzyko w sektorze najmu. Na wskutek tej analizy powstało kilkanaście wniosków, które bezpośrednio wpływają na to jak RENTBASE będzie ewoluował.

RENTBASE to platforma, która ma być odzwierciedleniem realnych potrzeb sektora wynajmu, i wyprzedzać to, o czym branża będzie myśleć w momencie wystąpienia trendów w obszarach ryzyka. RENTBASE dziś, to sektor Rent a Car, RENTBASE jutra, to również agregacja danych z sektorów mobilności współdzielonej tj. hulajnogi, rowery, czyli szeroko rozumiany przewóz osób.


Zastanawiacie się pewnie o co chodziło nam z puszką pandory w temacie tego postu? Otóż niewielu wie jakie korzyści dla sektora może przynieść wymiana danych pomiędzy dostawcami usług. Wielu jednak domyśla się, jakie konsekwencje może mieć brak szacunku osoby wynajmującej samochód, hulajnogę, czy rower w przypadku chęci ponownego najmu w przyszłości z negatywną historią w bazie RENTBASE.


RENTBASE pracuje nad wieloma branżami równolegle po to, żeby za kilka lat straty sektora najmu ograniczyły się do minimum, bo straty w tym segmencie to nie tylko kradzieże, przywłaszczenia, ale też straty związane z unieruchomieniem pojazdu przez serwis w skutek kolizji, czy innych uszkodzeń.


Chcesz uniknąć powielania błędnych decyzji swoich konkurentów? Zabezpiecz biznes przed nieuczciwymi klientami.


Wybieraj RENTBASE w promocji tak jak robią to inni!3 miesiące FREE

Potem tylko 69zł + VAT

41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dowiedz się więcej

Przejdź na rentbase.pl i zobacz jak możemy pomóc w zabezpieczeniu

Twojej wypożyczalni

bottom of page